Jak se obléci

Jak se obléci

Správné oblečení je nejen nutností, aby jste si bezpečně užili pobyt v přírodě, ale někdy to i může být předpokladem pro Vaše přežití. Použitím kombinace několika oděvů, můžete snadno upravit Vaši potřebu tepla a ochrany podle aktuálních podmínek.

Softshell

Kombinace schopností fleecu a shellového oblečení je Softshell. Toto oblečení je měkké a teplé na vnitřní straně a hladké a pružné na vnější straně. Mezi těmito dvěma vrstvami je membrána, která dělá látku Softshell 100% větru odolnou. Dobře se hodí jako alternativa k shellovému oblečení.

Peří

Peří je unikátní. Ze všech přírodních materiálů, poskytuje nejlepší možnou izolaci vzhledem k váze. Peří je velmi lehké, může být stlačeno do velmi malého objemu, dýchá a je pohodlné. Naše péřové bundy jsou vyrobeny z peří nejvyšší kvality. Používám výplň o objemu 650 cuin (EU standard) a poměr 90/10 pro většinu našich výrobků. To nám umožňuje nabízet vysokou kvalitu za rozumnou cenu. Některé z péřových výrobků, hlavně expediční modely, jsou naplněny objemem 750 cuin a poměrem 95/5. To je optimální pro zajištění vysoké úrovně izolace při nejnižší možné hmotnosti.

Po použití by produkty měly být řádně vysušeny pro zachování dlouhé životnosti. Při skladování by měly volně viset a neměly by zůstávat sbaleny. Naše výrobky z peří lze prát v pračce na 30 stupňů, a měly by být sušeny v sušičce spolu s několika tenisovými míčky, aby se peří rovnoměrně rozložilo v bundě/spacím pytli.

V zimě je užitečné mít péřovou bundu v horní části batohu, tak aby byla snadno k dispozici pro použití během přestávek v aktivitách. Když jsme poprvé začali vyrábět spacáky a péřové bundy, instruovali jsme všechny naše producenty, že všechno peří použité v našich produktech musí být produktem potravinářské výroby a pouze z mrtvých hus. Kromě toho jsou všechny dodávky peří před výrobou testovány v mezinárodní Down & Feather laboratoří (IDFL). To zaručuje pouze vysoce kvalitní čisté peří.

Mikrovlákna

Výrobky z mikrovláken jsou tenké, lehké a jsou velice pružné. Jsou měkké a pohodlné na nošení a dobře se hodí pro většinu venkovních aktivit. Oděvy vyrobené z tohoto materiálu odvádějí dobře vlhkost a jsou voděodolné a současně chrání před větrem.

Bavlna / Polyester

Než byly vynalezeny moderní ochranné bundy, byla bavlna hlavním materiálem pro bundy pro použití v horách. Bavlna je pohodlný, odolný a větru odolný materiál. Kombinace bavlny a polyesterových vláken ještě zlepšuje odolnost ve vztahu k hmotnosti. Oděvy vyrobené z tohoto materiálu dýchají a nenavozují pocit vlhkosti při vysoké úrovni aktivity. Oděvy z Bavlny/Polyesteru jsou stále populární, jsou velmi pohodlné, vhodné pro pěší výlety i v zimních dnech (pokud neprší, nesněží).

Fleece

Fleece dobré izolační vlastnosti a dobře odvádí vlhkost. Je vhodný jako izolační střední vrstva při aktivitách i odpočinku. Oděvy z fleecu mají nízkou hmotnost a velmi rychle schnou.

Zateplené ochranné bundy

Někdo je zimomřivý, někdo zase rád provozuje outdoorové aktivity v chladnějším počasí. Jestli tedy potřebujete další zateplení, kombinované s vlastnostmi našeho technického ochranného oblečení, používejte zateplené ochranné bundy. Tyto výrobky nabízí optimální svobodu pohybu stejně jako výborný odvod vlhkosti, odvětrávání a tepelnou izolaci. Navíc jsou větru a vodě odolné.

PrimaLoft – teplejší, sušší, měkčí

Pro naše zateplené výrobky používáme hlavně materiály PrimaLoft One a PrimaLoft ECO. PrimaLoft je teplejší, sušší, měkčí a více stlačitelný než jiné syntetické zateplovací materiály. Kombinace ultratenkých mikrovláken materiálu PrimaLoft je navržena tak, aby udržela tělo v teple, suchu v extrémních podmínkách. Navíc kromě svých izolačních schopností uvolňuje kondenzaci, rychle schne a chrání před větrem a vodou. Mikrovláknová struktura materiálu PrimaLoft One má skvělé izolační vlastnosti.

Na rozdíl od peří si PrimaLoft zachovává své vlastnosti, i když je mokrý. Absorbuje třikrát méně vody, je o 15 % teplejší, když je suchý a o 24 % teplejší, když je mokrý, než nejbližší konkurenční izolační materiál. PrimaLoft One je vhodný při nižších teplotách, je větru odolný a výborně dýchá.

PrimaLoft ECO

Přírodu nezatěžující izolační materiál, určený pro výkon a komfort. Tato technologie kombinuje 70 % recyklovatelných materiálů s vlákny PrimaLoft a poskytuje vysokou kvalitu zateplení. PrimaLoft ECO je lehký, vodoodpudivý, měkký materiál, který Vás udrží v suchu a pohodlí.

VLNĚNÉ PRODUKTY BERGANS

Bez ohledu na úroveň aktivity, jestli je léto nebo zima, měli byste myslet na to, co si oblékáte jako první vrstvu, která je nejblíže tělu.

To nejlepší z dokonalé přírody

Přírodní materiály jako vlna výborně fungují. Kdyby nebyly dokonalé, zvířata by nepřežila. Ovce pasoucí se v 19. století v norských horách byly inspirací pro výrobu vlněných oděvů. Když přežijí jejich těla vítr, chlad a déšť, proč by vrtochům drsného severského počasí nemohl odolávat člověk, oblečený do vlněného oděvu?

Ekologická produkce

Na výrobu termoprádla používá Bergans 100% merino vlnu. Ovčí vlna merino je 100% přírodním materiálem. Po ostříhání začne ovce produkovat další vlnu, jde tedy o obnovitelný materiál. Dalším důležitým faktem je biologická rozložitelnost vlny. Proto můžeme říct, že vlna je ryze ekologickým materiálem. Donedávna byla většina funkčního prádla vyráběna z umělých materiálů, získávaných z ropy (polyester, polypropylén). Svými funkčními vlastnosti se vlně nepřibližují a jejich výroba poškozuje životní prostředí. Skandinávci nepřestali používat vlněné funkční prádlo ani v době boomu syntetických tkanin. Prádlo z vlny, které se osvědčilo během dlouhého stopadesátiletého užívání, Norové nevyměnili. Vy ho také nevyměníte, když ho vyzkoušíte!

Co znamená vlna merino?

Ovčí merino vlna pochází ze speciálně vyšlechtěných ovcí pocházejících ze Španělska. Dnes jsou největší a nejkvalitnější producenti Austrálie a Nový Zéland. Ovce chrání v drsné přírodě nejtechničtější přírodní vlákna, která člověk ani dnes nedovede vyrobit, ale naštěstí je umí zpracovat. Tato vlákna jsou mnohem jemnější než tradiční vlna. Merino vlna je hedvábně jemná, má vysokou schopnost izolace a je velice prodyšná. Díky pružnosti vlákna se vlněné oblečení nemačká. Vlněná vlákna jsou zvlněná, elastická, vysoce hydrofilní a mají vysokou schopnost pohlcovat vlhkost. Vlna se netaví ani nehoří, poskytuje také vysokou ochranu proti UV záření. Její produkce je šetrná k životnímu prostředí a je založená na principu.

HLAVNÍ PŘEDNOSTI MERINO VLNY

Přírodní termostat

Teplo když ho potřebujete. Vlna Merino dokáže zahřívat i ochlazovat lidské tělo. Má vynikající schopnost odvádět vlhkost od těla ve skupenství páry. Syntetické tkaniny odvádí pot až po zkapalnění a proto mohou studit.

Vysoká prodyšnost

Každé vlákno vlny merino dýchá skrz svoji vnitřní strukturu. Na rozdíl od syntetických vláken, jejichž prodyšnost je určena množstvím mezer v látce. Proto hustě pletené tričko z umělých vláken nedýchá (jako igelit). Naopak hustě tkaná vlněná látka je stále výborně prodyšná.

Žádný zápach

Vlna není vhodné prostředí pro život bakterií. nezapáchá ani po opakovaném, mnohonásobném propocení

Hřeje, i když je vlhká

Dokáže pojmout vlhkost až do 35 % svého objemu a hmotnosti aniž by to člověk pocítil. Povrch vlny je vodoodpudivý.

Neškrábe

Vlas vlny merino má tloušťku 15 až 25 mikrometrů. Většina lidí začíná cítit škrábání od vláken silnějších než 28 mikrometrů. Tenčí vlákna neškrábou, protože se při kontaktu s pokožkou ohýbají.

Vysoká UV ochrana

Přirozenou vlastností vlny je eliminace účinků UV záření.

OVCE

TECNOWOOL

Navíc máme ještě TECNOWOOL. To je kombinace vlny a syntetických materiálů. Vývoj TECNOWOOL úspěšně spojil tradiční organickou vlnu s moderními textiliemi. Takto vznikl materiál, který zvyšuje schopnost vlny udržovat teplo, zatímco si ponechává svůj klasický vzhled.

Žmolkovatění vlny je běžným jevem bez ohledu na výrobce a výrobní proces. Téměř všechna vlna žmolkovatí a nejvíce se to liší podle typu uživatele. Je důležité žmolky z produktu nevytrhávat, ale buď je odstřihnout, nebo použít strojek. Jestliže je budete vytrhávat, budou se na stejných místech tvořit nové. Oděvy nejvíce žmolkovatí, když jsou nové.

Když kupujeme vlnu, bereme na sebe odpovědnost za životní podmínky zvířat, ze kterých pochází. Dodavatelé naší merino vlny poctivě sledují chov zvířat v dobrých životních podmínkách a poskytují o tom oficiální certifikát při každé dodávce vlny.

RECCO®

Během několika posledních let se Bergans rozhodl vybavit veškeré oblečení vhodné pro lyžování Recco reflektory ®. To je reflektor, který je laminován nebo zašit do pravého rukávu bundy nebo do levé nohavice. Recco se používá ve velkých lyžařských centrech, používá ho Norský Červený kříž a různé složky záchranné služby. Systém Recco se běžně používá v jižní Evropě, zejména v Alpách. Podívejte se na www.recco.com pro úplný aktuální seznam. Recco ® čip v našem oblečení má tu výhodu, že nepotřebuje být aktivován, nejsou tam žádné baterie, které je třeba vyměnit nebo cokoli jiného, co může způsobit nefunkčnost”. Recco ® Detektor byl vyvinut pro použití jak ze země, tak z vrtulníků. Jeho rozsah je 200 metrů vzduchem a 30 metrů do hloubky ve sněhu. Pamatujte však, že Recco ® čip nezabrání lavině. Nezaručuje, že budete nalezeni, ale v nejhorším scénáři dává záchrannému týmu větší šanci nalézt vaši polohu, pokud jste v oblasti, která používá Recco ® detektory.

 • Výprodej skladů
 • Vše
    • Veškeré zboží

    • Bundy, kabáty

    • Kalhoty a kraťasy

    • Mikiny a svetry

    • Trička a košile

    • Šaty a sukně

    • Funkční prádlo

    • Spodní prádlo

    • Ponožky

    • Čepice a čelenky

    • Veškeré zboží

    • Bundy, kabáty

    • Kalhoty a kraťasy

    • Mikiny a svetry

    • Trička a košile

    • Funkční prádlo

    • Spodní prádlo

    • Ponožky

    • Čepice a čelenky

    • Ostatní

    • Veškeré zboží

    • Bundy, kabáty

    • Kalhoty a kraťasy

    • Mikiny a svetry

    • Trička a košile

    • Šaty a sukně

    • Funkční prádlo

    • Spodní prádlo

    • Ponožky

    • Čepice a čelenky

    • Veškerá výbava

    • Stany

    • Batohy

    • Spací pytle

    • Lifestyle

    • Lov a rybaření

    • Turistika a outdoor

    • Zimní sporty

Add to cart