CZK, Kč EUR, €
Facebook Bergans.cz
Instagram Bergans.cz

Hero materialvalg SH1920x800 (1)

 

Při výběru dodavatelů materiálů pro naši výrobu pečlivě zvažujeme ekologickou zátěž materiálu na životní prostředí. Naše výrobky obsahují přírodní i syntetické suroviny, které mají dopad na životní prostředí ve fázi vlastní výroby těchto surovin i při jejich přerodu na hotový výrobek.

Nejdůležitější je fáze designování. Právě zde vznikají zcela nové výrobky, které se liší od ostatních, jsou vysoce kvalitní a slouží dlouhá léta. Držíme krok s nejnovějšími trendy a ze širokého spektra materiálů volíme ty nejnovější a/nebo vylepšené, které zároveň zaručují vyšší odpovědnost vůči životnímu prostředí a nižší ekologickou zátěž. Zavázali jsme se nepoužívat škodlivé chemikálie, proto veškeré materiály a dodavatelé nesou označení bluesign®.

PRACHOVÉ PEŘÍ/PEŘÍ

Veškeré peří, které používáme pro naši výrobu, pochází ze zdrojů se 100% certifikací Responsible Down Standard (RDS). Požadujeme, aby toto peří bylo zbytkovým výrobkem – meziproduktem – potravinářského průmyslu. Vzhledem k našemu rozhodnutí přispět k ochraně přírody a kvalitního života chovných zvířat nevstupujeme do obchodních vztahů s dodavateli, kteří podškubávají živé ptáky (škubání peří a prachového peří ze živých ptáků) a/nebo využívají zakázané metody výkrmu hus. Než začne Bergans používat peří a prachové peří od nového dodavatele, musí tento podstoupit testování IDFL (International Down & Feather Laboratory, Mezinárodní laboratoř pro peří a prachové peří). Výsledky testu zaručují Vám i nám nejvyšší kvalitu a eticky nezávadný původ.

VLNA

Životní podmínky chovných zvířat jsou důležitým aspektem odpovědnosti Bergans. Naším striktním požadavkem je, aby vlna používaná pro výrobu Bergans nepocházela z chovů, které nerespektují mezinárodní zákaz provádění bolestivých zákroků na zvířatech. Ověřujeme, že naši dodavatelé splňují kritéria etické výroby a požadujeme certifikáty vydané odpovědnými mezinárodními organizacemi na každou dodávku vlny. Díky tomu jsme schopni zpětně dohledat původ vlny.

RECYKLOVANÉ MATERIÁLY

Na řadu výrobků používáme recyklované materiály. Jedním z nich je Repreve®, který můžete nalézt na některých tričkách a na kalhotách Sira a šortkách. Repreve®  je recyklovaný polyester vyrobený z recyklovaných plastových láhví. Zateplené výrobky využívají PrimaLoft® Silver Insulation Eco, což je izolační materiál vyrobený z recyklovaných plastových materiálů. Používáme i recyklovanou vlnu.

VÝROBKY Z REPREVE®

ORGANICKÁ BAVLNA

Bereme vážně problémy spojené s výrobou bavlny a bavlněným průmyslem a stále více používáme organickou bavlnu. Organická bavlna je pěstována bez použití nebezpečných chemikálií, chemických pesticidů a průmyslových hnojiv. Abychom zaručili organický původ, požadujeme od našich dodavatelů certifikáty vydané Global Organic Textile Standard (GOTS, Institutem pro makroekologii  (IMO) a Control Union.

Provozovatel webových stránek North Trappers s.r.o., 411 13 Třebenice 111, Česká republika, IČ: 28221672, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely.