CZK, Kč EUR, €
Facebook Bergans.cz
Instagram Bergans.cz

Na nejvyšší horu Íránu s Norskou módou

Mýty opředený Damávand

Na dohled jižním břehům Kaspického moře se v pohoří Elborz do výšky 5 610 m n. m. tyčí majestátní vrchol Damávandu. Na tuto horu se svými přáteli stoupá ambasador Norské módy Jan Dohnal.

 

Nahoru se musí opatrně

Pro úspěšný výstup je vhodné podstoupit „tréninkový výstup“ pro aklimatizaci. V sousedním horském pásmu Zagros se jím stal 4 150 m vysoký Ošturán Kúh. Honza jako odborník na plazy tuto oblast často navštěvuje, hlavně z pracovních důvodů. Nyní, stejně uvážlivě stoupal na tréninkový kopec.

Jak počasí dovolí

Výškové tábory jsou nejen potřebné pro zvládání vyšší nadmořské výšky, ale často jsou i nutnou zastávkou při čekání na „okno“, lepší počasí. Platí to i pro Elborz. V prvním výškovém táboře C1 Honza čekal, až se vyčasí. Po dosažení druhého tábora C2 se vydá s přáteli na vrchol.

 

 

Držíme palce na cestě na vrchol a zpět. Těšíme se na další fotografie z cesty a delší vyprávění.

Na vrchol s Bergans a Klättermusen

Poznali jste Vám Honzovo vybavení? Líbí se Vám? Honza se s námi podělí o své zkušenosti při jeho používání při výstupech v Íránu. Provází ho batoh Bergans Helium 40, nepromokavá bunda Bergans Storen Jacket, zateplovací bunda Bergans Uranostind Jacket, robustní softshellové kalhoty Klättermusen Gere a samozřejmě funkční prádlo Devold.

Jan Dohnal

Poslední aktualizace: Srp 08, 2018

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Provozovatel webových stránek North Trappers s.r.o., 411 13 Třebenice 111, Česká republika, IČ: 28221672, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely.