CZK, Kč EUR, €
Facebook Bergans.cz
Instagram Bergans.cz

110 let inovací

Historie zančky Bergans of Norway, jako inovativního výrobce, se datuje od roku 1908, kdy její základy položil vynálezce Ole F.Bergan, který přišel s myšlenkou batohové konstrukce během lovecké výpravy. Jeho geniální vynález učinil ze značky předního dodavatele batohů a tuto pozici si drží více jak 100 let. seznam prodejen

Poháněni vášní

Norské prostředí je jedinečné svými 2.000 m vysokými horami, které se ponořují do fjordů, ledovými tundrami, krásnými lesy i pláněmi. Toto úžasné prostředí přímo vybízí k provozování mnoha aktivit. My všichni ve společnosti jsme motivováni vášní být v přírodě a přejeme si, aby každý měl možnost zažít to samé.  Ve společnosti Bergans of Norway neustále pracujeme na tom, abychom vám byli schopni poskytnout to nejlepší vybavení pro aktivity v přírodě.

Sociální odpovědnost

Jako velký dodavatel outdoorového vybavení  jsme se zavázali k ochraně životního prostředí. Jsme si vědomi naší sociální odpovědnosti a uvědomujeme si, že vše, co děláme, ovlivňuje životní prostředí. Svým aktivním přístupem si klademe za cíl chránit přírodní zdroje a přispívat k udržitelnému rozvoji.

Zkušenosti několika generací

Norové jsou všeobecně známí svým aktivním přístupem k životu. Jejich prostředí je velmi krásné, ale také mimořádně náročné. Čas od času zažívají velmi chladné počasí, silný vítr, déšť a hodně sněhu. Extrémně chladné počasí klade vysoké nároky na oblečení a vybavení. Lidé zde dříve přežívali díky zděděným znalostem a zkušenostem předchozích generací a stejné zkušenosti se dnes odrážejí ve všech výrobcích značky Bergans. Pouze technologicky vyspělé materiály dělají výrobky ještě mnohem kvalitnější a pohodlnější.

Společnost Bergans of Norway má historii, na kterou je patřičně hrdá. Během celé doby intenzivně vyvíjí nové produkty. Firma byla založena roku 1908, kdy Ole F. Bergan vynalezl a nechal si patentovat jako první na světě batoh s konstrukcí. Jeho nápad ”nošení” batohu a jeho stabilizaci je stále základem pro všechny dnešní moderní anatomické batohy. Náročné testování expedicemi v  arktických oblastech pak přispělo k budoucímu vývoji jednotlivých produktů.  Již v roce 1912 značka vybavovala batohy četné polární expedice včetně Roalda Amundsena, Roberta F. Scotta, Ernesta Shackletona a Wilhelma Filchnera. To vedlo k celosvětovému uznání a značka Bergans of Norway se tak stala v průběhu 20. století přirozenou volbou pro řadu expedic. Značka představila kromě batohů také široký výběr technického oblečení a oblečení pro volný čas, stany, karimatky, spacáky a skládací kánoe Ally. Dnes je Bergans of Norway jednou z předních světových společností aktivně se podílejících na vývoji špičkového outdoorového vybavení a technického oblečení.

Filozofie značky Bergans of Norway vždy byla a bude i nadále: ”Vytvářet vysoce kvalitní výrobky s atraktivním a funkčním designem”.Neustále se snaží udržet svou pozici a používat vlastní zdroje na vývoj a testování nových produktů. Výsledkem toho je velké množství novinářských ocenění ”Nejlepší v testu“ a ocenění za design. Pro vytvoření toho nejlepšího možného řešení  využívá velké množství odborníků z různých oblastí, kteří značce pomáhají s vývojem. Jsou to například polárníci Cecilie Skog a Rune Gjeldnes. Cecilie pomohla vytvořit svoji vlastní kolekci, Anders Backe byl ústřední postavou při vývoji své vlastní řady lyžařského oblečení. Při vzniku nové lovecké kolekce Bergans vždy úzce spolupracuje s řadou zkušených lovců z celého širokého spektra loveckých disciplín. Bergans of Norway dlouhodobě spolupracuje s norskými ozbrojenými silami, vyvíjí speciální výrobky pro náročné a extrémní použití. Výrobky používají speciální komanda, protiteroristické jednotky a policie v řadě zemí. Bergans of Norway má velmi moderní laboratoř, kde provádí průběžné testování a kontrolu kvality nových materiálů před tím, než je použije ve výrobě.

ROALD AMUNDSEN, světově známý norský polárník, často se pohybující v Arktidě a Antarktidě, nám napsal následující: “Při mnoha příležitostech jsem měl možnost používat batohy Bergans a vždy mi posloužily mimořádně dobře.”  Roald Amundsen, Bardrud, 28. Ledna 1928

Birkebeiner neboli „březonozí“ (obalovali si nohy březovou kůrou) jsou příslušníky birkebeinerů, kteří v norské občanské válce r.1206 zachránili nemanželského syna krále Hakona III a umožnili mu stát se příštím králem.  Na jejich počest se dodnes běhá závod v běhu na lyžích Birkebeinerrenne. Tradiční závod z městečka Reny do lyžařského střediska Lillehammeru. Závod je dlouhý 54Km a běhá se se zátěží nejméně 3,5 Kg, symbolizující malého prince.

Inspirací se stal smyšlený obraz autora jménem Knud Bergslien, který namaloval vikingy nesoucí budoucího krále do bezpečí z nepřátelského území. V roce 1945 koupil Ole F.Bergan práva na užívání motivu obrazu, muž jemuž vděčíme nejen za pohodlné nošení batohu se zádovou konstrukcí.

Provozovatel webových stránek North Trappers s.r.o., 411 13 Třebenice 111, Česká republika, IČ: 28221672, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely.