CZK, Kč EUR, €
Facebook Bergans.cz
Instagram Bergans.cz

110 let inovací

Historie zančky Bergans of Norway, jako inovativního výrobce, se datuje od roku 1908, kdy její základy položil vynálezce Ole F.Bergan, který přišel s myšlenkou batohové konstrukce během lovecké výpravy. Jeho geniální vynález učinil ze značky předního dodavatele batohů a tuto pozici si drží více jak 100 let. seznam prodejen

Poháněni vášní

Norské prostředí je jedinečné svými 2.000 m vysokými horami, které se ponořují do fjordů, ledovými tundrami, krásnými lesy i pláněmi. Toto úžasné prostředí přímo vybízí k provozování mnoha aktivit. My všichni ve společnosti jsme motivováni vášní být v přírodě a přejeme si, aby každý měl možnost zažít to samé.  Ve společnosti Bergans of Norway neustále pracujeme na tom, abychom vám byli schopni poskytnout to nejlepší vybavení pro aktivity v přírodě.

Sociální odpovědnost

Jako velký dodavatel outdoorového vybavení  jsme se zavázali k ochraně životního prostředí. Jsme si vědomi naší sociální odpovědnosti a uvědomujeme si, že vše, co děláme, ovlivňuje životní prostředí. Svým aktivním přístupem si klademe za cíl chránit přírodní zdroje a přispívat k udržitelnému rozvoji.

Zkušenosti několika generací

Norové jsou všeobecně známí svým aktivním přístupem k životu. Jejich prostředí je velmi krásné, ale také mimořádně náročné. Čas od času zažívají velmi chladné počasí, silný vítr, déšť a hodně sněhu. Extrémně chladné počasí klade vysoké nároky na oblečení a vybavení. Lidé zde dříve přežívali díky zděděným znalostem a zkušenostem předchozích generací a stejné zkušenosti se dnes odrážejí ve všech výrobcích značky Bergans. Pouze technologicky vyspělé materiály dělají výrobky ještě mnohem kvalitnější a pohodlnější.

Společnost Bergans of Norway má historii, na kterou je patřičně hrdá. Během celé doby intenzivně vyvíjí nové produkty. Firma byla založena roku 1908, kdy Ole F. Bergan vynalezl a nechal si patentovat jako první na světě batoh s konstrukcí. Jeho nápad ”nošení” batohu a jeho stabilizaci je stále základem pro všechny dnešní moderní anatomické batohy. Náročné testování expedicemi v  arktických oblastech pak přispělo k budoucímu vývoji jednotlivých produktů.  Již v roce 1912 značka vybavovala batohy četné polární expedice včetně Roalda Amundsena, Roberta F. Scotta, Ernesta Shackletona a Wilhelma Filchnera. To vedlo k celosvětovému uznání a značka Bergans of Norway se tak stala v průběhu 20. století přirozenou volbou pro řadu expedic. Značka představila kromě batohů také široký výběr technického oblečení a oblečení pro volný čas, stany, karimatky, spacáky a skládací kánoe Ally. Dnes je Bergans of Norway jednou z předních světových společností aktivně se podílejících na vývoji špičkového outdoorového vybavení a technického oblečení.

Filozofie značky Bergans of Norway vždy byla a bude i nadále: ”Vytvářet vysoce kvalitní výrobky s atraktivním a funkčním designem”.Neustále se snaží udržet svou pozici a používat vlastní zdroje na vývoj a testování nových produktů. Výsledkem toho je velké množství novinářských ocenění ”Nejlepší v testu“ a ocenění za design. Pro vytvoření toho nejlepšího možného řešení  využívá velké množství odborníků z různých oblastí, kteří značce pomáhají s vývojem. Jsou to například polárníci Cecilie Skog a Rune Gjeldnes. Cecilie pomohla vytvořit svoji vlastní kolekci, Anders Backe byl ústřední postavou při vývoji své vlastní řady lyžařského oblečení. Při vzniku nové lovecké kolekce Bergans vždy úzce spolupracuje s řadou zkušených lovců z celého širokého spektra loveckých disciplín. Bergans of Norway dlouhodobě spolupracuje s norskými ozbrojenými silami, vyvíjí speciální výrobky pro náročné a extrémní použití. Výrobky používají speciální komanda, protiteroristické jednotky a policie v řadě zemí. Bergans of Norway má velmi moderní laboratoř, kde provádí průběžné testování a kontrolu kvality nových materiálů před tím, než je použije ve výrobě.

ROALD AMUNDSEN, světově známý norský polárník, často se pohybující v Arktidě a Antarktidě, nám napsal následující: “Při mnoha příležitostech jsem měl možnost používat batohy Bergans a vždy mi posloužily mimořádně dobře.”  Roald Amundsen, Bardrud, 28. Ledna 1928

Birkebeiner neboli „březonozí“ (obalovali si nohy březovou kůrou) jsou příslušníky birkebeinerů, kteří v norské občanské válce r.1206 zachránili nemanželského syna krále Hakona III a umožnili mu stát se příštím králem.  Na jejich počest se dodnes běhá závod v běhu na lyžích Birkebeinerrenne. Tradiční závod z městečka Reny do lyžařského střediska Lillehammeru. Závod je dlouhý 54Km a běhá se se zátěží nejméně 3,5 Kg, symbolizující malého prince.

Inspirací se stal smyšlený obraz autora jménem Knud Bergslien, který namaloval vikingy nesoucí budoucího krále do bezpečí z nepřátelského území. V roce 1945 koupil Ole F.Bergan práva na užívání motivu obrazu, muž jemuž vděčíme nejen za pohodlné nošení batohu se zádovou konstrukcí.